İLK İŞİM 

Hep öğrenmeliyim, bitmeyen merakla hep öğrenci kalmalıyım. Farkındalık için bazen ne kadar okusanız da yeterli olmaz; kaçar bir şeyler mutlaka. Birileri sayesinde doğru bilgilere ulaşabilirsiniz. Üretmek paylaşmak asıl budur. Sosyal medya ve teknolojiyi faydalı kullanmak, nimetlerinden artan şekilde faydalanabilmek asıl mesele. Yüz yüze hiç karşılaşmamış olsak da yüzüne aşina olduğumuz, fikirlerine ortak olduğumuz, bilgilerinden faydalandığımız sanal arkadaşlarımız iyi ki varlar.

Karşımıza çıkan fırsatları iyi değerlendirmek lazım. Gençlere dokunmak, fark ettiklerimi fark ettirmek için yazdığım günlerde farklı bir deneyim, ortak üretimin gönüllü bir parçası olarak “İlk İşim” kitabına dahil olmak, pastada bir fındık tanesi olabilmekti önemli olan. Güzel bir tesadüf olarak kendi ilk kitabım ”Soğan Tadında Notlar’’ ile gönüllü yer aldığım “İlk İşim” kitabının birkaç ay arayla aynı yıla 2019  denk gelmesi ve  bloğumun da açılması yazdıklarımın çok kişiye ulaşmasını sağladı.

 

 

Gönüllü olarak yer aldığım “İlk İşim” kitabında  Sn. Acar Baltaş ve Sn. Handan O. Uşaklıgil,  okurları kendine yeten ve sağlıklı hayat süren yetişkin kişilerin, erken yaşta hayata atılmanın kazandırdığı tecrübenin hayatlarının her anına yansıttıkları deneyimleriyle buluşturuyor. Kendilerine sonsuz teşekkür ediyorum.

Hep üretmek hep paylaşmak amacıyla daha nicelerine diyelim. Hayat üretince, paylaşınca ve sevince güzel.

Sevgi ve dostlukla… 

 

 

“İlk işim’’ kitabı  Reyhan Kocabal ve Perde (Sayfa: 110 ) kitabından :

‘’….İlk işim  (sinemada makinistlik )ve (mağazada stil danışmalığı) sayesinde paranın her şey demek olmadığını insan ilişkilerinin önemini erken kavradım. Bu sayede kazandığım sanatseverlik, mesleğimi yaparken finansal kariyerimde yoğun ve özverili uzun çalışma saatleri sonrası veya sıkıntılı dönemlerinde sığındığım, beni besleyen ve kendimi motive edebildiğim çok yönlü motivasyon kaynağım olmuştur. Sanat iyileştirir. Hayat kitap ve sanat diyenlerdenim.

Sinema çok şey anlatır; körlerin gözü, dilsizlerin dili, sağırların kulağı, kalpsizlerin kalbidir. Senaryo yazmak gerçek üstü ciddi akıl ve hayal işidir

Diyalogların ve kelimelerin gücünü keşfetmiştim. Mesleki kariyerimde mali işler yaparken planlama, sorumluluk alma, özgüven, satın alma özellikle sabrımın ve farkındalığımın kaynağı tekrar tekrar seyrettiğim filmlerdir. Etkin dinleme ve başarılı yazma alışkanlığıma okuduğum kitaplar kadar izlediğim filmlerin katkısını  hissedebiliyorum… Cari hesaplarla uğraşmak yanında insanlara dokunmak için yazıyor & çiziyor üretmeye devam ediyorum……’’

Yorumlar