Yaş Almak

YAŞ ALMAK

Yarım asır bitti…

Eyvah değil şükür! elli bitti. En verimli dönem aslında: sakin, yavaş, merhametli bol farkındalıklı kendi hikayemde başrolde olarak. Erken,  geç yok. An var.

Hep öğrenen hep öğrenci kalmak önemli. Bir şeyleri eksik ve kötü yapıyorsam bilmediğimdendir.

Mükemmelliyetçilik değil ahenk denge ve uyum önemli artık. Kimseye eyvallahın olmaz: bazen bakmaz arkana kendinden bile gidersin. Sinirlendiğimde daha çok düşünürüm.

Başıma gelen olaylara tanıklık ettiğimde: Yapabileceğim fakat yapmamayı tercih ettiğim öfke ve kavga yerine nezaket ve zerafetle yaşamayı tercih eder,  daha çok sanata eğilirim. Yazarım,  çizerim, gezerim  ruhumu beslerim. Değerli zamanımı değersiz şeylere harcamam. Çoğunlukla yara bandı, bilerek asla yaralayan değil, az yaralanan olarak…Olaylar değil değerler belirler nereye doğru hareket edeceğimi.

Kariyer peşinde koşarken otuzlar, yönetsel tecrübeler kazanırken kırklar geçti çabucak.

Artık önümde olan tutku peşinde, yarım kalan projeler tamamlanır fikirler tavan yapar . Farkındalık zirvede. Ruh bedene yetişir; birlikte mutlu mesut ilerlerken renklere dayarım  sırtını tabiatın içinde.

Herkes bir gün sarışın olur. Zaman yetişemez doğal saç rengi kestaneyi boyamaya Doğallık mı? boyuyorsan neden sarı olmasın ki ya gri olacak ya sarı beyazı en iyi kamüfle eden renk. Anlaştık biz şimdilik iyi gidiyor beraberliğimiz. Hep turuncu ruj olacak elbet çantamızda…

Yeni baştan başlamak mümkün değil, yeni baştan bakmak mümkün.

İyilik,  huzur, canlılık, mutluluk ve haz dolu bir hayat için farkındalıklarımız daha da artsın. Çünkü tam bitti dediğimizde her şey yeniden başlar. Yaşamak için bir şey olmalı biri olmaya  ihtiyacı var insanın.

İnandığın şeyi yapıyorsan enerjin hiç bitmiyor Kalbimizi çarptıran şeyleri farketmeye cesaret etmek yani…

Her fırsatta sorulması gereken doğru soru: Şimdi yapılması doğru olan şey nedir? Yani tadilat inşaat hiç bitmez.

Hayat böyledir iste  ona hazırlanamazsın, onun için hazır olmalısın. Güzelliği mucizesi de budur. Seni hep hazırlıksız yakalar, hep sürpriz yapar. -Osho

 

Reyhan KocabalReyhan Kocabal

1 Response
  1. İhsan AKPINAR

    ❤️
    Kalan hayatımız giden hayatımızdan Hayırlı olsun.Hayatında tatlı süprizler dolu olsun

Yorumlar